Areál historické zábavy v Bouzově

Datum akce: 
02.12.2013 15:30
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
tydtyd
Hledáte-li zajímavý zážitek pro děti tak navštivte historický areál, který se nachází v těsné blízkosti hradu Bouzova. Specialitou tohoto areálu jsou historicky laděné a zábavně naučné programy, které jsou svým obsahem zaměřeny pro všechny věkové kategorie návštěvníků.

Milovníci středověkých bitev určitě ocení informace o válečných strojích a některé principy a mechanismy si budou moci dokonce prakticky vyzkoušet. Seznámíte se také s vrhacím prakem, šípometem, nebo obléhací věží. Silně zastoupené jsou tu zbraně z doby husitské. Připraveny jsou ukázky výstřelu z vrhacího praku i husitských palných zbraní - píšťal nebo hákovnic a houfnic. Od husitského bojovníka se také dozvíte vše o jejich použití a další zajímavosti z husitského válečnictví. Na střelnici si sami můžete vyzkoušet střelbu z kuše nebo flobertky.

Specialitou areálu je obrovská dřevěná stavba trójského koně o výšce 15 m a hmotnosti 55 tun. Vnitřní prostory koně jsou volně přístupné. Llze vystoupat až do hlavy koně, kde se nachází vyhlídka ve výšce 14 m. Ani nejmenší návštěvníci se nebudou nudit – mohou si pohrát ve dřevěném hradu, svézt se na skluzavkách, nebo zhoupnout na houpačkách. Zajímavé je také zahradní Člověče nezlob se.

Prostějovský kompas doporučuje spojit návštěvu areálu s jízdnou na minikárách (u centrálního parkoviště) nebo prohlídkou hradu Bouzova.
 

telefon: 585 346 116
GPS: 49.703997 16.893558
otevírací doba: sobota a neděle od 10.30 do 17.00 hod.

Fotogalerie: 
Termín akce: