Běžíme na hrad Bouzov

Datum akce: 
07.06.2014 10:00 - 15:00
Zaměření : 
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
dnetydtydvikvik
Běh na hrad Bouzov je určen pro celou rodinu bez omezení věku a kondice. Akce spojuje sport a poznávání krajiny a historie. Na děti čeká od 10.00 do 15.00 hodin Pohádková cesta a osvobozování princezny.

Jedná se o 1. ročník, který zaštítilo Ministerstvo školství a tělovýchovy ČR, Ministerstvo kultury ČR a Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a také Český olympijský výbor. Hrad Bouzov je již druhým závodem úspěšného seriálu. V letošním roce proběhne podobná akce na dalších třech památkových objektech v Čechách a na Moravě. Všechny akce jsou bodovány a mají seriálový charakter, ve kterém jde o celkové hodnocení.

Startuje se ze základního tábora, který se nachází v parku u hradu Bouzov. Běžecké trasy jsou dvě, jedna krátká pro méně zdatné běžce (6,1 km) a dlouhá pro závodníky (12 km). Pro ty, pro které je běh velmi náročný je připravena alternativa v podobě putování s holemi zvané nordic walking. Pro děti je připravena pohádková cesta a bohatý doprovodný program. Ve startovném je vstup na hrad zdarma!

V sobotu 7. června bude od 10.00 hodin možné se vydat s dětmi na Pohádkovou cestu, v 11.00 hodin odstartuje závod v běhu a nordic walkingu na 5 km, na dlouhou trať na 13 km odstartují chodci s hůlkami ve 12 hodin a běžci ve 13.30 hodin.

Prezentace je v základním táboře v hradním parku od 9.00 hodin, kde je start i cíl závodů, prezentovat se lze maximálně do 30 minut před startem závodu. Přihlásit se lze také online na (http://www.bezimenahrad.cz/cs/o-serialu/aktuality/bezime-na-moravu-na-ro...) . Obě trati lze absolvovat i jako nezávodní procházku.

V okolí Bouzova se bude závodit ze 70 procent na lesních a polních cestách, 30 procent připadá na asfaltový povrch. Vítáni jsou běžci, vyznavači nordic walkingu i turisté všech věkových i výkonnostních kategorií. Na děti čeká od 10.00 do 15.00 hodin Pohádková cesta a osvobozování princezny na trase 2 km.