Brno Grand Prix REVIVAL

Datum akce: 
05.07.2014 08:00 - 06.07.2014 19:00
Oblast: 
Zaměření : 
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
dnetydtyd
Pokud se někdo může pochlubit, že na Masarykově okruhu viděl závodit všechny stroje, které se kdy na jeho start postavily, musel by na tribunách strávit za posledních čtyřiaosmdesát let stovky dnů. Letos to budou moci fanoušci s trochou nadsázky dohnat za jeden víkend. Na začátku letních prázdnin proběhnou závody stovek historických vozů i motorek od meziválečné doby až po formule 1 z jejich zlaté éry.

Do dávných časů, kdy se v mnohahodinových závodech rvali o vítězství zaprášení chlapíci jménem Nuvolari nebo Chiron a kdy vzhled a barvu vozů určovala národní hrdost a ne sponzorské smlouvy, vás přenese závod automobilů z britského Sdružení historických vozů Grand Prix. Stroje z meziválečných Grand Prix, které znáte ze zažloutlých fotografií, nyní máte možnost vidět v akci – Alfa Romeo, BRM, Cooper, ERA, Ferrari, Lotus, Maserati, Talbot a mnohé další. Od roku 1979 se členové spolku snaží zachovat odkaz těchto silných závodních vozů a odvážných jezdců, kteří vytvářeli historii automobilových závodů v dobách, kdy šlo o ryzí sport a ne o komerční cirkus.

Závody historických vozů Grand Prix postihují pět desetiletí velkolepého soupeření techniky od dvousedadlových vozů Bugatti z let dvacátých až po vytříbené 1,5litrové „doutníky“ z první poloviny šedesátých let. Znovu se při nich opakují bitvy mezi přeplňovanými a nepřeplňovanými automobily z počátků světového šampionátu Formule 1 v roce 1950, i následující éry 2,5litrových vozů, během které se objevily automobily s motorem vzadu.

Jako mávnutím kouzelného proutku se přenesete do časů, kdy závodním okruhům kralovaly italská červená, britská zelená a francouzská modrá. Milovníci automobilových závodů mohou znovu cítit tu podivuhodnou směs pachů, hluku a nadšení spojených se zlatou érou motoristického sportu. Bitvy kolo na kolo, zatáčky projížděné řízeným smykem všech kol, občasné hodiny, to vše z těchto závodů dělá neopakovatelný zážitek.

Podrobný program: 
http://www.automotodrombrno.cz/cz/#!/sezona/242/brnogp-revival/program

 

 

Fotogalerie: 
Termín akce: