Den Evropy na vybraných památkách Olomouckého kraje

Datum akce: 
09.05.2014 09:00 - 18:00
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
dnetydtydvikvikvik
Leták pořadatele ke stažení: 
Na Den Evropy 9. května připravil Úřad regionální rady Střední Morava Den otevřených dveří vybraných památek Olomouckého a Zlínského kraje.

V Olomouckém kraji se veřejnosti v tento den otevřou všechny tři vojenské pevnůstky, které byly rekonstruovány a znovu zpřístupněny díky realizaci projektu podpořenému z ROP Střední Morava. Zdarma tak může veřejnost navštívit prachárnu na Korunní pevnůstce přímo v centru Olomouce, dále pak poternu v Radíkově u Svatého Kopečku či Lazecký fort XXII. u Černovíra. 

Zdarma se veřejnosti otevře také šternberská Expozice času, představující exponáty časoměrné techniky. V Uničově bude možné zdarma navštívit Muzeum baroka i nedaleké Muzeum vězeňství, které svými exponáty zaujme děti i dospělé. A v Lipníku nad Bečvou bude zpřístupněna Galerie Konírna, ve které právě probíhá výstava originálního kovaného osvětlení.

Za symbolické vstupné 20 Kč pro dospělé a volné vstupné pro děti a studenty bude 9. května možné navštívit Arcibiskupský palác v Olomouci. Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem nabídne za výhodnou cenu jedné prohlídkové trasy prohlídku celého muzea včetně unikátního Depozitáře. A pro všechny příznivce sportu je připravena sleva 10% na sportovní aktivity v Areálu zdraví ve Velkých Losinách.