Festival vojenské historie ve Veverské Bítýšce

Datum akce: 
07.06.2014 10:00 - 20:00
Oblast: 
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
dnetydtydvikvik
Tradiční historická akce v obci Veverská Bítýška u Brna proběhne 15. června. Historický festival nabízí rodinám s dětmi netradiční zábavu a návrat do časů minulých.

Součástí akce bude dramatická ukázka historické bitvy z období třicetileté války a několik dalších divadelních historických vystoupení. Letos půjde o oslavu 370. výročí neúspěšného prvního obléhání města Brna švédskými vojsky v roce 1643. Pro děti, které na akci se svými rodiči přijdou, bude nachystáno spousta zábavných a vzdělávacích atrakcí, na kterých se budou moct dozvědět mnoho informací z historie okolí Brna a Jihomoravského kraje. Výukové stezky a stanoviště budou doplněny i soutěžemi, ve kterých děti budou moci získat zajímavé ceny. Akce se bude účastnit několik desítek zahraničních vystupujících a umělců ze zemí Evropské unie.

Tip Prostějovského kompasu:
Doplujte Veverské Bytíšky lodí po Brněnské přehradě. A když si vytisnete prostřednictvím webových stránek Dopravního podniku města Brna (http://www.dpmb.cz/Default.aspx?seo=detska-plavba) dětskou jízdenku, získáte poukaz na volnou plavbu dítěte do 12 let.