Hon na hradní bestii

Datum akce: 
20.07.2013 10:00 - 21.07.2013 18:00
Oblast: 
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
tydtyd
Historická akce na hradě Sovinci s doprovodným programem pro děti. Během celého víkendu se na hradě koná dobová střelnice a trhovci s jarmarečným zbožím.

Hrad Sovinec patří k nejrozsáhlejším hradním areálům Moravskoslezského kraje. Hrad se nachází na skalnatém výběžku v horském údolí Nízkého Jeseníku. Hrad byl založen ve 14. století a po obrovském požáru v roce 1945 se do současnosti opravuje a navrací se mu původní krása.

Velkolepá historická akce na hradě Sovinci. Šermíři, mušketýři, žoldáci, kejklíř, krásné tanečnice, děsivá hradní bestie se svými hloupými skřety, ale především pohoda a odpočinek, vás čeká na přenádherném hradě Sovinci ve dnech 20. a 21. července 2013.

Po oba dny budete je od 10 do 18 hodin volný pohyb po hradě včetně vyhlídkové věže a možnost netradiční prohlídky hradu s průvodcem. Děti se v souboru her vydají "Po stopách hradní bestie", prověří si tak svou zručnost, hbitou mysl i fyzickou kondici a na závěr budou odměněny glejtem za statečnost. Zájemce o lukostřelbu přivítá dobová střelnice, dále se představí nožíři se svými výrobky, stejně jako další prodejci dobového sortimentu.

 

Vstupné: 110/60 Kč

 

Fotogalerie: 
Termín akce: