Litovelské slavnosti

Datum akce: 
14.09.2013 10:00
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
tydtyd
V sobotu 14. září 2013 probíhají Litovelské slavnosti spojené s Dnem Evropského dědictví.

Připraven je program na několika scénách. Na náměstí Přemysla Otakara vystoupí: skupina ARGEMA, zpěvák PETER NAGY, hudební seskupení CIMBALLICA, Rockový revival Walda Gang i velmi úspěšná kapela Kryštof. V rámci náměstí je také připravena "Párty pod párty stany", kde se představí Škola popového zpěvu Olomouc, Miniband, taneční skupiny.
K tanci zahraje skupina poslechu Fantajm. Děti mohou využít na náměstí těchto atrakcí: aquazorbing, dětská vodní šlapadla, skákací atrakce.
Park u gymnázia nabídne novinku letošních slavností a to projíždku na dračí lodi. Ve spolupráci s týmem Draci Haná Dragons můzete zažít projížďku na skutečné dračí lodi za doprovodu bubnů! Novinkou bude také dětský kout s IN-LIFE, který nabídne jízdu na dětkých kárách, koloběžkách, bumberball ... Na Rybníku můzete vzít rybařit Spolu s místními rybáři,či obdivovat modely letadel lodi.

V rámci Dnů evropského dědictví budou otevřeny tyto památky: Radniční věž, Muzeum, Kaple sv.Jiří, Knihovna.V každé z nich je připraven zajímavý program - výstavy, besedy, koncerty.
Scéna u Muzea nabídne Hanácký farmářský a řemeslný trh se spoustou regionálních produktů, připraveno je dále dobové ležení, ukázky zbraní, vystoupení kapely NOACO i Hanácké Mozeke. Milovníci zvířat uvidí ukázky práce s dravými ptáky v sokolnické show, ukázky výcviku psů, mini ZOO.