Pohádkový den na zámku Úsov

Datum akce: 
26.07.2014 11:00 - 20:00
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
dnetydtydvikvik
Nenechte si ujít pohádkový den na zámku Úsov 26. července. Nádvoří zámku se promění ve středověké kolbiště s jednotlivými stanovišti, kde si návštěvník může vyzkoušet svou sílu, obratnost, šikovnost a důvtip. Expozicemi zámku návštěvníka tentokrát provedou pohádkové bytosti.

Pro malé i velké budou mít připravny různé střelecké"středověké disciplíny" jako např. střelbu z kuše a luku. Soutěžit se bude o krále střelců. Svou sílu si vyzkouší družstva v přetahované lanem, svou mušku a dobrou trefu ve hře "kroužkovaná". Rýžovat zlato na Úsově se bude vůbec poprvé v historii tohoto hradu. Ve středověku může návštěvník strávit celý den až do 20. hodiny a  nebude nijak strádat, neboť občerstvení bude zajištěno v hojné míře  v hradní restauraci.
 
Chybět nebude ani pohádkové představení divadélka z Úsova s pohádkou "O statečné princezně"  v 15 a 18 hodin. V samotném zámku čeká na návštěvníka překrásná výstava Pohádky na zámku Úsov, řada kvízů a dovedností ve Vlašimském paláci a pro nejmenší Strašidelný labyrint ve sklepních prostorách téhož paláce.

Cena vstupenky je jednotná 45 Kč. Návštěvníci s platnou vstupenkou  do zámku mají vstup na nádvoří v ceně vstupenky

Kdo se rozhodne pro prohlídku celého zámku bude mile překvapen. Čeká na něho nově předělaná úvodní část expozice, která se zabývá historií hradu a zámku. K vidění jsou nejen atraktivní dobové kopie zbraní, ale také originální středověké hákovnice, meče a kopí. Jako bonus čeká návštěvníka ve třetím patře výstava Pohádky na zámku Úsov.

V červenci je zámek kromě pondělí otevřen od 9.00 do 19.00 hodin.
Cena vstupenky je 90 Kč, poloviční 45 Kč.