Slavnosti moravského uzeného v Bystřici nad Pernštejnem

Datum akce: 
07.02.2015 10:00 - 08.02.2015 15:00
Oblast: 
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
dnetydtyd
Slavnosti moravského uzeného se letos poprvé uskuteční o víkendu 7. a 8. února 2015 v centru EDEN v Bystřici nad Pernštejnem. Návštěvníci budou mít poslední příležitost podívat se do areálu EDENu ještě před jeho oficiálním březnovým otevřením.

Vybraní uzenáři představí na Slavnostech klasické uzené maso, klobásky, šunky, zabijačkové speciality a další uzené dobroty. Všechny jejich produkty jsou zpracovány podle tradičních rodinných receptur a lidé je na Slavnostech budou moci ochutnat i zakoupit. Návštěvníci poté hlasováním sami rozhodnou o nejlepším uzenáři pro rok 2015, který získá cenu Nejlepší moravské uzené. 

 

Kromě masitých pokrmů se příchozí dočkají bohatého doprovodného programu, který ocení zejména gurmáni a rodiny s dětmi. Díky řezníkům návštěvníci zjistí, jak správně porcovat maso a jak zpracovat celého čuníka. Nebudou chybět ani odborné přednášky zkušených uzenářů, oblíbená kuchařská show s Karlem Nekolou z restaurace Borovinka či klání jedlíků. Ti budou mít za úkol v co nejkratším čase sníst přidělenou porci knedlíků plněných uzeným masem. Účast přislíbil i známý nenasyta Jaroslav Němec. K zahřátí návštěvníkům poslouží svařák, grog a další nápoje. Děti se zase zabaví na divadle, prohlídkou hospodářských zvířat v mini ZOO farmy Eden anebo v některé z přichystaných soutěží. Jako novinku si pořadatelé pro návštěvníky bystřických Slavností připravili i malou šifrovací hru s překvapením. K dobrému jídlu i pití zahrají muzikanti.

 

Vstupné: 100 Kč (v ceně vstupenky je  ovarová polévka)