Slavnosti ohně

Datum akce: 
26.10.2013 10:00
Oblast: 
Zaměření : 
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
tydtyd
V Drahanech budou péct chleba a tavit železo. Chcete-li dopřád dětem nevšední zážitek, vezměte je 26. října 2013 do Muzea Drahanské vrchoviny.

Děti se mohou těšit na výrobu železa v redukční peci, práci kovářů, odlévání bronzu, ražbu keltských mincí, pálení keramiky, pečení chleba a masa a výrobu březového dehtu.

- v 15.30 hod. proběhne vystoupení skupiny historického šermu
- při západu slunce (cca v 17.30 hod.) proběhne rekonstrukce pravěkého žárového pohřbu
 

Vstupné: plné 60 Kč, děti 30 Kč

Kontakt:
Muzeum Drahanské vrchoviny a vzdělávací centrum TGM
Drahany 176

GPS:  N: 49°26'7.684", E:16°54'7.592"

 

Muzeum nabízí expozice řemesel, aktuálně například holičství z roku 1939, ševcovskou dílnu Františka Julínka z Bousína či truhlářskou dílnu Družstva pro zpracování dřeva na Drahanské vysočině z doby před
1. světovou válkou. V krejčovské dílně si mohou děti i dospělí vyzkoušet práci domáckého krejčího a prohlédnout si i tovární pracoviště, kde krejčí odváděli hotové oděvy.

Muzeum připravuje také expozice věnované tkalcovství, které bylo až do druhé poloviny devatenáctého století nejrozšířenější obživou ve zdejší lnářské oblasti. Vzniká také umělá štola upomínající na těžbu železa v blízkém okolí od pravěku do raného novověku.

V prostorách muzea najdete i samoobslužnou kavárnu, hernu pro nejmenší i velké děti. Oblíbenou atrakcí jsou zejména u kluků každého věku funkční parní strojky.

Fotogalerie: