Středověké odpoledne v muzeu ve Valašském Meziříčí

Datum akce: 
16.11.2013 14:00
Oblast: 
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
tydtyd
Přijďte na hravou vernisáž výstavy Expedice středověk v Muzeu regionu Valašsko ve Valašském Meziříčí. Uskuteční se v sobotu 16. listopadu od 14.00 hodin na Zámku Kinských.

Pro návštěvníky je připraven bohatý program. Kromě vernisáže výstavy a její prohlídky za doprovodu kurátorky si můžete pochutnat na medových pochoutkách středověkého včelaře-brtníka, zhlédnout práci uměleckého řezbáře či se přiučit provaznickému řemeslu. Malí návštěvníci jistě rádi vyzkoušejí rytířské trenažéry nebo se pobaví ve skákacím hradě, ve skriptoriu si můžete vyzkoušet práci středověkých mnichů – písařů a u nesčetných inkoustových kaněk neposlušně skrápějících papír z dobové psací potřeby, husího brku, jim jistě dáte za pravdu, že život v klášteře byl opravdu řeholí.

Vstupné na sobotní program je 40 Kč pro dospělé, 20 Kčpro děti.

Interaktivní výstava Expedice středověk umožní návštěvníkům vyzkoušet si na vlastní kůži, jak se žilo na hradě, v klášteře či na bitevním poli. K dispozici budou dobové oděvy, klášterní skriptorium, mučírna s pomůckami práva útrpného, zemědělské nářadí a mnoho a mnoho dalších exponátů. Exponátů v zasklených vitrínách moc nečekejte, naopak, na téměř vše si můžete sáhnout, vše můžete vyzkoušet. Na malé bojovníky čeká osedlaný turnajový kůň pro turnajového rytíře, repliky zbroje a zbraní či fragment husitské vozové hradby.