Alenka v říši divů - Skauti dětem

Datum akce: 
20.09.2013 08:00 - 21.09.2013 16:00
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
tydtyd
Skautská střediska z Olomouce a okolí vás ve dnech 20. - 21. září 2013 zvou na tradiční akci Skauti dětem. Devátý ročník proběhne v olomouckých Smetanových sadech a bude inspirován zfilmovanou pohádkou Alenka v říši divů, která je dětem velmi známá. Cílem akce je umožnit dětem prožít netradičním způsobem dva zářijové dny a seznámit je s činností olomouckých skautů.

Ve pátek a sobotu se Smetanovy sady promění v podzemní říši divů do níž se děti budou dostávat králičí norou. Vyrostou zde nejen podsadové stany a další skautské stavby, ale také například hrad srdcové královny, obří houby a další, pro tuto zemi typické stavby. Děti, které akci navštíví, se promění v hrdiny z knihy Alenka v říši divů, aby pak mohli prožívat jejich dobrodružství doslova na vlastní kůži. Vyzkouší si například střelbu z luku, nad ohněm si upečou hada z mouky, zahrají si různé hry, projedou se na lanovce apod. Budou zde k vidění i ukázky skautských dovedností, skautských staveb a také videa a fotografie ze skautských akcí. Na stanovištích budou děti plnit úkoly, motivované zmiňovanou zfilmovanou pohádkou.

Brána „Říše divů“ ve Smetanových sadech bude otevřena v pátek od 8 do 18 hodin, dále pak v sobotu od 8 do 16 hodin. Vstup na akci je volný.