Bystřický masopust se zabijačkou

Datum akce: 
01.03.2014 10:00 - 15:00
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
dnetydtydvikvik
Ve Velké Bystřici se koná oblíbený „Bystřický masopust se zabijačkou“, který patří k nejoblíbenějším folklorním a lidovým slavnostem v širokém okolí.

Masopustní veselí propuká každoročně na Zámeckém náměstí a přináší zástupcům všech věkových kategorií velké množství zábavy, dobrého jídla a nespoutaného veselí. Celý masopustní den zahájí průvod a pochod maškar a barevných masek, jehož předáci žádají starostu města o pomyslný jednodenní klíč od městských bran. Poté se již rozbíhá to pravé a nefalšované veselí, doprovázené hudebním vystoupením několika domácích i hostujících kapel.

Folklorní tradici pak připomenou vystoupení mladších i starších bystřických folklorních souborů. V rámci městského jarmarku si budete moci nakoupit tradiční rukodělné výrobky, oblíbené zabijačkové speciality ve studené i teplé podobě, ale i populární masopustní koblihy a další občerstvení k zahnání hladu i žízně.

Z Bystřického masopustu ale nemusíte odcházet jen plni zážitků, ale příjemný pocit může zvýraznit i výhra některé z cen bohaté tomboly. Závěr masopustního veselí pak zařídí vodění medvěda předem vytčenou trasou, na které se podílejí maškary i návštěvníci.