Čokoládová show

Datum akce: 
14.02.2014 10:00 - 16.02.2014 18:00
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
dnetydtyd
Máte rádi čokoládu a další sladká potěšení? Tak to je tato akce určena přímo vám. Cílem festivalu je ukázat, že čokoládová není pouze tabulka, kterou koupíme v supermarketu, ale že existuje spousta dalších čokoládových výrobků, jako jsou čokoládové pralinky, pivo, palačinky nebo vafle s čokoládou anebo například i kosmetika. Součásti akce je také program pro děti.

Čokoládový festival  umožňuje představit netradiční druhy čokolád, s vysokým podílem kakaa nebo s různými příchutěmi, například s příchutí chilli, zázvoru a různých druhů ovoce. Návštěvníci budou mít možnost nakoupit, ale i ochutnat výrobky vystavujících.

Čokoládový festival je také malým muzeem čokolády. Ve výstavním sále bude k vidění bezmála 600 obalů čokolád z celého světa, které pro účely akce zapůjčil pan Stanislav Kramský. Výstavu pak doplní historické předměty, filmové dokumenty a fotografie, vztahující se k výrobě čokolády, či obrazy malované hořkou, bílou a barevnou čokoládou štětcem a špachtlí na plátno, jež pochází z ateliéru umělce Vladimíra Čecha, přezdívaného „český Picasso“. Vystaveny budou krajiny, portréty známých osobností a zátiší. Tato kolekce čokoládových obrazů má ušlechtilé poslání: rozvíjet tvořivost a fantazii, ničit zábrany a burcovat návštěvníky k pozitivnímu a tvořivému životu. Na výstavě spolupracujeme s pražským muzeem čokolády „Čokoládový dům“.

V neposlední řadě bude moci návštěvník nahlédnout i do tajů čokoládové kuchyně. Organizátoři mají připravenou show nejen šéfkuchařů, ale i gastronomických škol, která bude zaměřena na přípravu jídel s čokoládou. Připravované pokrmy budou v omezeném množství zdarma nabídnuty k ochutnání. Těšit se můžete na krevety s čokoládou, plněnou vepřovou panenku se švestkami přelitou bylinkovou čokoládou s bramborovými placičkami nebo bramborovo-tvarohové noky v pomerančové čokoládě.

Čokoládový festival, to je zábava pro celou rodinu. Pro dětské návštěvníky tu budou připraveny workshopy malování čokoládou a různé soutěže a kvízy zaměřené na proces výroby čokolády. 

Místo konání akce: Výstaviště Flora Olomouc
Vstupné: plné 50 Kč, snížené 30 Kč, dětio do 10 let zdarma

Termín akce: