Farmářské slavnosti v Hustopečích nad Bečvou

Datum akce: 
21.06.2014 10:00 - 16:00
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
dnetydtydvikvik
Ukažte dětem, jak se žije na venkově a přibližte jim život farmářů. Dozvíte se, co znamená „prodej ze dvora“ přímo od farmářů z vašeho okolí. V Olomouckém kraji zahájí letošní ročník Farmářských slavností Rodinná Farma Zdeňka v Porubě.

Ministerstvo zemědělství připravilo pro rodiny s dětmi z celé republiky Farmářské slavnosti, které budou zahájeny 21. června na Rodinné Farmě Zdeňka v Hustopečích nad Bečvou.

V Olomouckém kraji zahájí letošní ročník Farmářských slavností Rodinná Farma Zdeňka v Porubě (Hustopeče nad Bečvou). Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR na zdejší farmě veřejnosti přiblíží venkov a pravý selský život. Na programu je kromě prohlídky farmy a života na statku, her a kvízů o farmaření připraven také tradiční farmářský trh, zookoutek, kulinářská show, interaktivní dílny a spoustu dalšího. Na své si přijdou i dospělí návštěvníci, kteří si mohou vyzkoušet své dovednosti na simulátoru dojení krávy, u lukostřelby či vrhem lasa na panáka. O pestrý hudební program v průběhu celého dne se postarají Cimbálová muzika Valašsko a Holóbkova Mozeka.

Na slavnostech kromě informací o potravinách v informačním stánku návštěvníci obdrží také přehled a kontaktní údaje na farmáře s prodejem ze dvora i brožuru s informacemi o potravinách oceněných značkou Regionální potravina. Novinky představí i zástupci značky kvality potravin Klasa. Farmářské slavnosti pomohou lidem lépe se orientovat v tom, co se v Česku vyrábí a co dobrého farmáři produkují.

Vstupné: zdarma

Program:

10.30  Slavnostní zahájení
11.00  Myš & Maš – Minitalentová soutež
11.30  Cimbálová muzika Valašsko s tancem, sólový zpěv Marta Santovjáková – Gerlíková
12.00  Bublinkování
12.30  Holóbkova Mozelka – lidové písničky
13.00  Myš & Maš – O pohádkách
13.30  Cimbálová muzika Valašsko s tancem, sólový zpěv Marta Santovjáková – Gerlíková
14.00  Bublinkování
14.30  Myš & Maš – Minitalentová soutež
15.00  Holóbkova Mozelka – výběr písniček i pro mladší ročníky

Fotogalerie: