Festival vojenské historie na hradě Helfštýn

Datum akce: 
24.05.2014 09:00 - 25.05.2014 16:00
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
dnetydtyd
Pokud patříte mezi příznivce vojenské historie a historických akcí, vydejte se do prostor středověkého hradu Helfštýna, kde se již několikátým rokem koná Festival vojenské historie. Přepestrá přehlídka skupin historického šermu z různých období válečných dějin. Show living - history, divadlo, tanečnice, kejklíři a úžasná atmosféra hradu proměněného ve vojenský tábor.

Můžete se těšit na vystoupení špičkových představení spolků vojenské historie, které Vám předvedou šermířské souboje a přiblíží atmosféru historických milníků v dějinách Moravy. V rámci doprovodného programu uslyšíte tóny středověké hudby a budete obdivovat umění artistů a kejklířů, poveselíte se při renesančních tancích či zatajíte dech při divadelních výstupech ochotnických spolků.

Pořadatelé připravili bohatý program pro děti, které si mohou vyzkoušet svou šikovnost v některém z workshopů či prozkoumat prostory katovny s patřičným výkladem. Pestrost programu zajišťuje více než sto nadšenců v dobových kostýmech, jejichž krásu a umění můžete obdivovat při originálních vystoupeních. Samozřejmostí je možnost zakoupení památečných suvenýrů či ochutnávka regionálních pochutin. 

 

Fotogalerie: 
Termín akce: