GRAND PRIX PROSTĚJOV-Memoriál Otmara Malečka 2013

Datum akce: 
23.08.2013 12:30
Oblast: 
Zaměření : 
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
tydtydvikvikvik
V pátek 23. srpna 2013 se na prostějovském velodromu uskuteční nejprestižnější a nejkvalitnější závody v dráhové cyklistice, které může fanoušek cyklistiky v České republice navštívit.

V pátek od 12:30 hodin zahájí kvalifikací svůj program sprinteři. Cyklistický fanoušek se může těšit na čerstvé mistry Evropy Pavla Kelemena a Robina Wagnera, kteří se spolu s týmovými kolegy z Dukly Brno utkají se sprintery z Itálie, Polska, Maďarska a Rakouska. Během odpoledne program vyplní závody mládeže, které jsou zařazeny do programu Olympijských nadějí v rámci Visegrádské spolupráce, diváci tedy uvidí klání domácích dráhařů s nadějnými mladými dráhaři Slovenska, Maďarska, Polska, ale také třeba z Rakouska. Součástí Grand Prix jsou tradičně i závody žen, které se utkají v atraktivních disciplínách scratch, bodovací závod a 500 p.s. Diváci se mohou těšit na aktuální mistryni světa v bodovacím závodě Jarmilu Machačovou z Dukly Praha, ale také třeba na Katarzynu Pawlowskou z Polska, která je dvojnásobnou mistryní světa ve scratchi, ale také na vynikající dráhařku a několikanásobnou mistryni USA Elizabeth Newell.

Hlavní - večerní program zahájí v 17:30 hodin, kdy vyvrcholí sprinterské disciplíny, ale především přijde na řadu hlavní událost večera, kterou je samotný „Memoriál Otmara Malečka“, tedy madison na 120 kol. Stejně jako v minulých letech největší favority můžeme hledat mezi závodníky Dukly Praha. Prostějovské publikum jistě potěší, že opět uvidí italského borce Alexe Butazzoniho, který madison ovládl v roce 2009, a který do Prostějova přicestuje s kolegy Christianem Grazianem, Matteo Albanem a Riccardem Donatem. Účast přislíbili také dráhaři z Polska, Španělska, Rakouska, Maďarska a Slovenska, v jednání je start Švýcarů. Hájit barvy domácího oddílu SKC TUFO Prostějov budou Michal Mráček ml., Viktor Vrážel, Christopher Imrek.

Fotogalerie: