Husí slavnosti v Boskovicích

Datum akce: 
04.10.2014 09:00 - 05.10.2014 18:00
Oblast: 
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
dnetydtyd
O víkendu 4. a 5. října 2014 probíhají v Boskovicích tradiční Husí slavnosti připomínají někdejší proslulost boskovických husí, ceněných zejména na vídeňských trzích.

Areál parku u Zámeckého skleníku obsadí od soboty od 9.00 hod. do 18.00 hod. po oba dva dny trh lidových řemesel, na kterém se vedle nezbytného občerstvení a doplňkového sortimentu budou prodávat i nejrůznější výrobky tradičních řemesel i produkty související s ročním obdobím a husami. Chybět nebude nabídka husího sádla a dalších pochoutek, pohlednic z Husích slavností i pestrá škála upomínkových předmětů.

Dvoudenní programový blok v areálu letního kina Boskovice, který přímo sousedí s prostorém trhů, tedy s parkem u Zámeckého skleníku, uspokojí všechny příznivce lidové, folkové, ale i populární hudby.

Dětem „husí“ dny kromě pohádkového programu zpestří nabídka dětských atrakcí, hry mateřského centra, dětské dílny, zvířátka ze dvorku, jízdy na koních, v muzeu pak výstava dětských prací a gastrodílna a v areálu za muzeem soutěžní výstava chovatelů drobného zvířectva.

Vše doplní výstava historické i současné zemědělské techniky. Po oba dny bude přes Informační centrum přístupna vyhlídková radniční věž na Masarykovo náměstí. 

 

Vybrané koncerty:
Sobota 15.30 Hradišťan Neděle  14.00 Jaroslav Uhlíř s kapelou

Vstupné: 80 Kč/den, 120 Kč/oba 2 dny, děti do pěti let zdarma.

Boskovické restaurace budou po celý víkend vedle své obvyklé nabídky podávat i jídla z husí, případně kachniček, husí pečínka bude dostupná i přímo na místě konání v Zámeckém skleníku, který se promění v obří restauraci.

Fotogalerie: 
Termín akce: