Interkativní výstava o lékařství

Datum akce: 
Oblast: 
Zaměření : 
Již proběhlo: 
aktualni
Zobrazení: 
tydtyd
Málo co je tak tajemné a zároveň nám tak blízké, jako je lidské tělo. Poznejte skrytá zákoutí našich těl na výstavě Lékařství v Mendelově muzeu Masarykovy univerzity. Výstava představí téměř 20 interaktivních prvků související s lidským tělem i medicínským oborem.

Výstava Lékařství přiblíží nejen dětem fungování orgánů a práci lékařů. Děti se zde mohou projít velkým modelem aorty, vytáhnout si z modelu lidské střevo v jeho běžné délce, uvidí, jak fungují ledviny, či z čeho se skládá oko. Hlavní atrakcí je model kostry na kole, vedle kterého si lze sednout, šlapat a pozorovat, které kosti na kostře se při reálné jízdě v těle člověka hýbou. Dále si lze na výstavě prohlédnout strukturu svalů nebo velký model chrupu, který lze pomocí zvětšených kartáčků či párátek čistit.

Součástí vnitřní interaktivní expozice je i venkovní panelová výstava představující lékařské a další nemedicínské obory na Lékařské fakultě MU. Do příprav výstavy se rovněž zapojily významná brněnská zdravotnická zařízení, o jejichž aktivitách i spojení s MU se dozvíte spoustu zajímavostí.

GPS: 49.191107 16.595846

Adresa muzea: Mendlovo náměstí 1a, Brno

Vstupné: zdarma

Výstava je otevřena do 31. 12. 2013.

Fotogalerie: 
Termín akce: