Muzeum letecké a pozemní techniky ve Vyškově

Datum akce: 
Oblast: 
Již proběhlo: 
aktualni
Zobrazení: 
tydtyd
Tento tip na výlet je určen nejen tátům a klukům. Na letišti ve Vyškově se nachází expozice letecké a pozemní techniky. Prohlédnout si zde můžete také pozůstatky sestřelených letounů ze 2. světové války vykopané především na území Moravy, zbraně a letecké motory.

Muzeum vzniklo ve spolupráci Nadace Letecké historické společnosti a Armády České republiky. V expozici muzea můžete zhlédnout především vojenskou techniku několika generací, ale i části letadel havarovaných v průběhu II. světové války. Rozsah této sbírky je dosti značný a patří k největším svého druhu. Tím je muzeum zcela vyjímečné.

Exponáty letecké a vojenské techniky jsou nashromážděny z různých vojenských útvarů AČR. Některé vystavené typy letounů jsou doposud používány v armádě ČR a představují naši současnou vojenskou techniku. Muzeum je umístěno v areálu letiště ve Vyškově a jsou zde k vidění stíhací, bombardovací, transportní i průzkumná letadla (27 ks), vrtulníky (7 ks), letecké motory (13 ks), vojenská bojová i přepravní technika (10 ks), dělostřelecké zbraně (8 ks), protiletadlové zbraně (4 ks) a mnoho dalších exponátů a fragmenty vykopaných letadel z 2. světové války, např. Messerschmitt Bf-109, Focke Wulf FW-190, Wellington B Mk.-X, B-17, Iljušin IL-2, IL-10 a další.

Expozice muzea rozkládá na ploše několika hektarů.

Expozice je rozdělena na:

  • Leteckou techniku
  • Pozemní techniku - letištní zabezpečovací techniku, automobilovou techniku…
  • Vykopávky – archeologie letectví - fragmenty ze sestřelených letounů z 2. světové války vykopané především na území Moravy
  • Zbraně - dělostřelecká technika, obrněnci
  • Letecké motory - k vidění jsou i “učební” řezy proudových motorů apod.

Otevírací doba: květen až červen vždy o víkendu od 9.00 do 17.00 hod.
Kontakt: tel.: 604 789 651
GPS: 49.276589 16.997081
Vstupné:
dospělí 50 Kč
děti od 6 let 20 Kč
senioři 30 Kč
Parkování je přímo u muzea.

Do muzea se z Prostějova dostanete nejlépe po rychlostní komunikaci R 46 směr Brno.
Exit č. 8 v Drysicích a pokračovat směr Pustiměř a Vyškov.
Exit č. 2 směr Vyškov, na křižovatce odbočit vpravo, cesta směr Pustiměř.

Fotogalerie: 
Termín akce: