Otevírání turistické sezóny v Mikulově

Datum akce: 
Oblast: 
Již proběhlo: 
aktualni
Zobrazení: 
tydtyd
Po krátkém zimním spánku se znovu otevírají brány mikulovských historických památek, které do roku 2014 vstupují opět se zajímavou a pestrou kulturní a turistickou nabídkou.

Poslední březnový víkend zahajují v Mikulově novou turistickou sezónu. Návštěvníci tohoto krásného městečka se mohou těšit na otevřené památky a doprovodný program.

Co všechno můžete navštívit?
- zámek
- Dietrichteinskou hrobku
- Kozí hrádek
- židovský hřbitov, rituální lázně (mikve) a obřadní síň

Program je určen pro dospělé i děti...

Mikulov je historické město v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji, asi 40 km jižně od Brna, u hranice s Rakouskem.Jen těžko byste našli město s hezčí polohou než právě Mikulov, rozložený na posledních výběžcích Pálavy a obklopený vinicemi. Právě vinohrady vám napoví, že jste v centru Mikulovské vinařské podoblasti a s vínem se tu potkáte doslova na každém kroku – v malebných historických uličkách i na zámku. Dominantou Mikulova je barokní zámek, sídlo Regionálního muzea Mikulov, kde objevíte nejrozsáhlejší tuzemskou expozici vinařství a vinohradnictví s unikátním obřím vinným sudem. Obrazová galerie vám připomene rod Dietrichsteinů, pod jejichž rukama město vzkvétalo několik staletí, pozornosti by neměla uniknout ani zámecká knihovna a expozice Římané a Germáni v kraji pod Pálavou, která získala cenu Gloria musealis v kategorii Muzejní výstava roku 2007. 

 

Fotogalerie: 
Tagy: 
Termín akce: