Papouščí zoologická zahrada

Datum akce: 
Oblast: 
Zaměření : 
Již proběhlo: 
aktualni
Zobrazení: 
tydtyd
V Bošovicích na Vyškovsku se nachází zoologická zahrada, kde jsou k vidění pouze papoušci. Jedná se o jedinné papouščí zoo v České republice.

Zakladateli papouščí ZOO jsou manželé Škrhákovi, kteří se chovem papoušků zabývají už desítky let a výsledky své práce chtěli zviditelnit. Přes ministerstvo životního prostředí se jim podařilo získat licenci na provoz zoologické zahrady. Dnes má zahrada asi 500 metrů čtverečních, ale do budoucna by se měla ještě asi čtyřikrát zvětšit. Ve stovce  voliérvoliér najdete asi 200 papoušků dvaceti druhů. Snad největším tahákem jsou papoušci kakadu, jsou totiž velmi líbiví a velmi rádi se předvádí. Také zde najdete velké druhy arů, kakaduy, amazoňany, aratingy, amazónky, papoušky senegalské, papoušky šedé – žako a papoušky žlutotemenné. Dětští návštěvníci si oblíbilï párek mluvících papoušků. Se zahradou je spojeno centrum ekologické výchovy, které návštěvníkům poskytne veškeré informace o přírodě a ekologii.

Zoologická zahrada se nachází v jihomoravské obci Bošovice,  asi 25 km od Brna a 6 km od památníku Mohyla míru a "napoleonského" města Slavkov u Brna. Tato malebná vesnice leží v oblasti tzv. Politaví a na samém okraji Ždánského lesa, navazujícího na Buchlovské lesy, se spoustou rozličného turistického vyžití.

Papouščí zoologickou zahradu v Bošovicích lze navštívit celoročně, hlavní sezóna probíhá od dubna do září, kdy je ZOO otevřena denně od 10 do 18 hodin. V březnu, říjnu a listopadu otevírací hodiny končí v 17 hodin a od prosince do února lze ZOO navštívit jen po předchozí telefonické domluvě, případně během plánovaných doprovodných akcí, přednášek a výstav.

Vstupné pro dospělého činí 80 korun, děti od tří do 15 let, studenti, senioři a držitelé ZTP platí 50 korun, rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě až tři děti činí 210 korun.

Otevírací doba: duben až září od 10.00 do 18.00 hodin.

Fotogalerie: 
Termín akce: