Podzim v Podzámecké zahradě v Kroměříži

Datum akce: 
Již proběhlo: 
aktualni
Zobrazení: 
tydtyd
Užijte si krásnou procházku Podzámeckou zahradou v Kroměřízi. Vezměte s sebou děti, protože právě jim je určena oblíbená atrakce - místní zookoutek.

Původně zelinářská a květinová zahrada je v těchto dnech ještě krásnější než kdy jindy. Tento přední evropský krajinářský park okouzlí návštěvníky nejen romantickými stavbami doplněnými vodní složkou (potůčky, rybníčky), ale především scenérií s krásně zbarvenými listy stromů. Využijte těchto barev k nafocení vašich romantických fotek do rodinného alba. Můžete využít již zmiňované romantické stavby (Pompejánská kolonáda, Paví dvůr, Rybářský pavilon, Colloredova kolonáda) a společnost vám budou dělat nejen busty arcibiskupa Rudolfa Jana a arcibiskupa Sommerau-Beckha, ale především přes 200 druhů vzácných stromů z různých částí Evropy, Ameriky a Asie. 

Dětem pak zpříjemní procházku zvířátka v minizoo a zámecké oboře. Těšit se mohou na koně, osly, kozy, volně pobíhající králíky, pávy, veverky, opice a dravé i okrasné ptáky. Na vodních plochách pak plují desítky kačenek a labutí. Děti mohou také obdivovat dovádění dvou paviánů pláštíkových a dvou makaků červenolících.  

Podzámecká zahrada je ideální místo na procházku s malými dětmi a rodiny s  kočárkem.

Otevírací doba: denně od 7.00 do 19.00 hodin, vstupné se neplatí.

Fotogalerie: 
Tagy: 
Termín akce: