Skotský den

Datum akce: 
17.08.2013 11:00
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
tydtyd
Historická akce Skotský den proběhne na Fortu XVII – Křelov v Olomouci. Návštěvníci se mohou těšit na klání skotských horalů v siláckých disciplínách, historické ležení skotských armád, dudácký band Rebel Pipers, dobovou hudbu, dětské skotské soutěže po celý den, sokolníka nebo C. a K. Kinematograf ze života skotů.

Horalské hry jsou tradiční slavnosti pořádané již po staletí ve Skotsku, kde vznikly jako klání siláků ze skotských klanů. V dnešní době jsou spojeny nejen s tradičními disciplínami jako hod těžkým balvanem, hod 5 metrů dlouhou kládou, přetahování lanem a mnoha dalšími, ale je to zároveň festival prezentující skotskou kulturu po celém světě.

Návštěvník těchto horalských her uvidí klání siláků ve zmíněných disciplínách, a může se také sám přihlásit do soutěží a prokázat svou zdatnost. Pro toho, kdo není zrovna sportovec, je připraven program, ve kterém vystoupí skupiny zabývající se skotskými armádami v různých historických obdobích, skupina zabývající se Kelty a zahraje skotský dudácký band The Rebel Pipers spolu s dobovou skupinou Rí Ra.

Také bude možnost ve Whisky shopu pana Burdy ochutnat pravou skotskou whisky nebo se něco více dozvědět z promítání C. K. kinematografu. Pro děti budou po celý den připravené dobové soutěže.

Akce začíná 17.8.2013 v 11.00 slavnostním zahájením a již v 11.30 se návštěvníci mohou přihlašovat do horalských her.

Vstupné:
Dospělí 100,-
Děti do 15 let zdarma.

Kde se nachází Fort Křelov?
ulice Na Fortu 392/1; 783 36 Křelov-Břuchotín (Křelov u Olomouce)
GPS: 49°36'32.209"N, 17°11'36.791"E

Fotogalerie: