Slavnosti okurek ve Znojmě

Datum akce: 
01.08.2014 10:00 - 02.08.2014 20:00
Oblast: 
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
dnetydtydvikvikvik
Začátek srpna tradičně patří Slavnostem okurek. „Znojemská okurka", která proslavila Znojmo i v zahraničí, bude k ochutnání v nejrůznějších podobách. Program plný gastro show, koncertů, pohádkových představení a atrakcí pro děti a dospělé...

Samotný program slavnostní bude probíhat na Masarykově náměstí. V pátek se návštěvníci mohou těšit těšit na originální gastro show, kde budou  moci ochutnat například okurkový tapas, okurkový tatarák, okurkovou raitu, okurkovou limonádu nebo okurkové mojito, to vše připraveno těmi nejpovolanějšími z oboru gastronomie. Do Znojma zavítá i špička české gastronomie, pan Václav Šmerda starší, který vařil nejen českým prezidentům, ale také pro španělského krále, dánského prince a další významné osobnosti. Páteční odpoledne patří také tradiční soutěži o nejlepší sterilované okurky a rychlokvašky. Ve večerním programu vystoupí hudební skupina Sešup Pepy Barneta a také Cimbálová muzika Denár.

V sobotu budou kulinářské speciality připravovat kuchaři ze znojemské hotelové restaurace Hotelu Prestige. Pro děti budou připravena pohádková divadelní představení nebo bryčka tažená párem koní. Dospělým zase večer zahrají Paroháči a Květinka.

Další novinkou letošních slavností jsou farmářské trhy, které budou po oba dva dny nabízet například domácí uzeniny, sýry nebo sladké a slané dobroty.