Václavský jarmark a Zámecké burčákové slavnosti ve Slavkově u Brna

Datum akce: 
21.09.2013 09:00 - 17:00
Oblast: 
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
tydtyd
V sobotu 21. září 2013 se od 9.00 hodin bude konat v prostorách zámeckého parku již tradiční Václavský jarmark doplněný pátým ročníkem Zámeckých burčákových slavností. V několika desítkách stánků bude možnost zakoupit nejrůznější dekorativní předměty, bižuterii, ruční a řemeslné výrobky apod., a pochopitelně také ochutnat letošní burčák. Nebude samozřejmě chybět ani občerstvení.

Sobotní program v zámeckém parku bude navíc obohacen o ukázky sokolnictví, které přijedou předvést sokolníci z partnerského zámku Rosenburg. Výcvik a ukázky letu dravých ptáků předvedou sokolníci dvakrát během dne, a to v 11.00 a 15.00 hodin v dolní části parku za spodním bazénem. Tento program je výsledkem již třetí rok trvající spolupráce Zámku Slavkov - Austerlitz a Renesančního zámku Rosenburg z Rakouska. Tímto projektem se vzájemně snažíme přenést aktivity jednoho partnera do objektu toho druhého. Zámek Slavkov - Austerlitz se tak v Rosenburgu představí 5. října 2013 vojenskými ukázkami a scénkami ze života Kouniců.

Pro tento den také Zámek Slavkov – Austerlitz připravil jako doplňkový program několik speciálních prohlídek zámku, které se konají v rámci Dnů evropského dědictví:

První z nich je prohlídka zámeckých muzejních depozitářů, které jsou běžně přístupné pouze badatelům. Budete mít možnost spatřit místnosti, v nichž je bezpečně uloženo více než 100 000 sbírkových předmětů z desítek vědních oborů, mezi něž patří archeologické památky, obrazy, mobiliář (od baroka až po současnost), keramika a sklo, knihy a listiny, užitkové předměty (například šicí a psací stroje) a další. Předměty byly shromažďovány téměř po jedno století a vy teď máte možnost si je prohlédnout pěkně pohromadě – a s odborným výkladem.

Další speciální prohlídkou budou večerní kostýmované prohlídky zámku, které ZS-A připravuje s občanským sdružením Per Vobis.

Na prohlídky je vhodné se rezervovat na tel.: 544 227 548 či e-mailem: hanouskova@zamek-slavkov.cz.