Veteran Arena v Olomouci

Datum akce: 
Již proběhlo: 
aktualni
Zobrazení: 
tydtyd
V nedaleké Olomouci se nachází jedinečné muzeum starých předválečných československých automobilů. Veteran Arena vystavuje zejména značky Tatra, Zetka, Praga, Aero a Škoda. Jedinečný zážitek pro milovníky veteránů...

Muzeum Veteran Arena v Olomouci připomíná technický věhlas a proslulost československého předválečného automobilového průmyslu. Milovníci historických automobilů a motocyklů se mohou těšit na značky Wikov, Tatra, Praga, Aero, Z, Škoda, Laurin & Klement, JAWA, ČZ a další.

Veteran Arena je  muzeum historických automobilů nabízející neobvyklou podívanou pro všechny milovníky historických vozidel. Muzeum vzdává hold technice a umění zejména prvorepublikové éry, proto v rámci své expozice (více než stovky dobových vozidel zejména české předválečné výroby v prvotřídním zrestaurovaném stavu) otevírá unikátně také osobitou galerii umění úzce spjatou nejen s motorizmem a s regionem.

Srdcem sbírky jsou automobily československé předválečné  výroby, zejména Tatra, "Zetka", PragaAero a Škoda. Jsou zde unikátní automobily Wikov vyráběné v nedalekém Prostějově, kterých se dochovalo celosvětově pouze do cca 30 kusů. Milovníci historických motocyklů se mohou těšit na značky JawaPraga,ČZ, Breitfeld & Daněk a další.

 

Historické vozy jsou po vynikajících renovacích a plně pojízdné a zcela určitě je potkáte také na veteránských akcích v roce 2014.

 

Veteran Arena nabízí tři výstavy za jedno vstupné:

  • Historické automobily/motocykly - 160 exponátů – 100 automobilů, 30 motocyklů a další exponáty související s historií motorizmu jako stabilní motory, benzinové stojany, motory, atd…
  • Historie techniky - přes 400 ks historických telefonů. V současnosti největší výstava historických telefonů v České republice z časového období 1890-1980.
  • Historie rádiové techniky - přes 600 ks historických rádiových přijímačů a gramofonů z USA, Evropy a Československa

Kontakt:
Veteran Arena - Muzeum historických automobilů
Sladovní 103/3 (za Lidlem a prodejnou TS Bohemia)
779 00 Olomouc
GPS: 49,604061 17,277567

Vstupné: 149 Kč, snížené 95 Kč, rodinné (2 dospělí a dšěeti do 15 let) 290 Kč

Otevírací doba:
duben - listopad denně mimo pondělí od 10.00 do 17.00 hod. (vč. státních svátků)
 

Fotogalerie: 
Termín akce: