Výstava Fenomén Igráček

Datum akce: 
Oblast: 
Již proběhlo: 
aktualni
Zobrazení: 
tydtyd
Od začátku února se Igráčci zabydleli v budově Špalíčku v Prostějově. Výstava věnovaná legendární postavička mnoha profesí je určena malým i dospělým dětem...

Historie funkční postavičky Igráček sahá do roku 1976, kdy figurka navržená Němcem Hansem Beckem inspirovala české designéry ze společnosti IGRA, Jiřího Kalinu a Marii Krejchovou. Ti s Beckovým souhlasem koncept převzali a začali tak psát historii hračky, která zasáhla několik generací. Začátek 90. let a s ním spojený příliv hraček především čínské výroby však znamenal pro Igráčka ústup do pozadí. 
To se ovšem změnilo v roce 2010, kdy výrobu převzala česká firma EFKO. Ta získala původní formy, které drobně inovovala – nový Igráček tak získal třeba nos nebo otočné zápěstí. „Igráček prochází neustálým vývojem. Reagujeme na požadavky zákazníků a také trendy doby. Snažíme se přicházet stále s novými originálními nápady, které mají jeden hlavní cíl – spokojené hrající si děti. Díky tomu je Igráček moderní hračkou, která snese srovnání nejen s českou, ale i zahraniční konkurencí,“ vysvětluje Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO. „Jelikož samotná figurka dětem mnohdy nestačí, vyrábíme k Igráčkovi také velké množství příslušenství – od drobných pomůcek, které může postavička držet v ruce, až po kvalitní auta nebo inovativní Igráčkovy skládací kufříky,“ dodává Kotík. A právě s celým rozsáhlým světem, který k Igráčkovi patří, vás výstava Fenomén Igráček zábavnou formou seznámí. 

Jedním ze stěžejních prvků výstavy jsou, mnohdy velmi originální, vize designérů. Kromě nich se budete moci dozvědět něco ze zákulisí výroby Igráčka, seznámit se se současnými i historickými postavičkami.Ve vědomostním kvízu, který ověří nabyté znalosti, pak dostanete možnost vyhrát jeden ze tří praktických Igráčkových kufříků. 

Tagy: 
Termín akce: