Zahájení turistické sezóny v Litovli

Datum akce: 
12.04.2014 09:00 - 15:00
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
dnetydtydvikvik
V sobotu 12. dubna se bude v Litovli konat slavnostní zahájení turistické sezóny 2014.

Po uvítacím proslovu starosty města a předsedy Klubu českých turistů přijde na řadu Hanácká mozeka Litovel a vystoupení skřítka Lesánka, ten přivítá nadcházející turistickou sezónu.

Návštěvníci budou mít možnost od 9 do 15 hod. využít zdarma komentovaných prohlídek budovy radnice (od sklepa po půdu), kaple sv. Jiří, muzea, knihovny a také bude poslední možnost navštívit radniční věž v původním provedení, před rekonstrukcí.

Klub českých turistů připravil v tento den pro příznivce pěší turistiky širokou nabídku turistických tras. Pro ty, kteří dávají přednost kolu, budou přichystané zábavné úkoly a soutěže na Lesánkově cyklostezce (odjezd 9.30 – 10.30 z náměstí). Všichni výletníci dostanou za odměnu účastnický list a na děti bude čekat i malá odměna. Zařádit si budou moci také na připravovaných atrakcích na náměstí.

V tento den je možno mimo jiné využít i plaveb na loďkách po Nečízu (popluje se od Starého mlýna s výstupem na náměstí). Dále můžete navštívit výstavu kostýmů a rekvizit z pohádkového seriálu Arabela na Malém sále Záložny, výstavu s názvem - Střeň – minulost a současnost obce v muzeu Litovel a v prostorách Městského klubu dále Velikonoční výstavu a výstavu obrazů malířky Silvie Forsyth.