Železniční muzeum v Olomouci

Datum akce: 
Zaměření : 
Již proběhlo: 
aktualni
Zobrazení: 
tydtyd
Výlet do Olomouce je určen všem milovníkům železniční historie. V nově budovaném železničním muzeu v Olomouci můžete vidět historické parní i elektrické lokomotivy. Dětské oči se jistě rozzáří při pohledu na parní stroje, které znají pouze ze starých filmů nebo nostalgických jízd.

Olomoucké železniční muzeum je součástí největšího železničního muzea v ČR v Lužné u Rakovníka. Slavnostní otevření proběhlo 4. srpna 2012 společně s dnem otevřených dveří v Depu kolejových vozidel v Olomouci.

Prostory olomouckého muzea se nachází na Táborské ulici a návštěvníci se zde dostanou novým podchodem od hlavního nádraží. Podchod ústí na jedné straně u tramvajových a autobusových zastávek před hlavním nádražím a na druhé straně v ulici Táborská. Přímo u vyústění podchodu je parkoviště.
49°35'34.832"N, 17°16'48.597"E

Doporučení PV KOMPASU: do železničního muzea jedině vlakem. Z Prostějova do Olomouce jezdí v pravidelných intervalech osobní vlaky a rychlíky.
Odkaz na jízdní řád:
http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusymhdvse/spojeni/

Tradičně velký zájem budí parní lokomotivy. Každý si může prohlédnout lokomotivu 464.202 „Rosničku“, která momentálně není v provozu a čeká na rozsáhlou renovaci lokomotivního kotle. Na opravu byla vypsána i veřejná sbírka. Stejně atraktivní je lokomotiva 534.0432 „Kremák“ z roku 1947, která v současnosti zajišťuje většinu nostalgických jízd Českých drah v Olomouckém kraji. K vidění budou také další exponáty, lokomotiva „Pilštyk“, „Bobina“ nebo čtyřnápravový „Krokodýl“.

Otevírací doba muzea:
Expozice je otevřena v období od 26. 4. do 5. 10.2014 o víkendech a svátcích od 10.00 do 17.00 hodin.

Vstupné:
Dospělí 50 Kč, děti od 6 do 15 let, důchodci, studenti a držitelé průkazu ZTP nad 15 let 25 Kč, děti do 6 let a držitelé průkazu ZTP do 15 let mají vstup zdarma.

Fotogalerie: 
Termín akce: