Do hradu Malenovice za zvířaty

Datum akce: 
31.08.2013 08:00
Oblast: 
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
tydtyd
Navštivte zbrusu novou zoologickou expozici na hradě Malenovice u Zlína. Děti se seznámí se zvířaty z celého světa, mohou si poslechnout jejich hlasy, vytipovat si místa pro výlety po přírodě Zlínského kraje, užasnou nad krásou Neptunova poháru ... Termín: 14. července - 25. srpna 2013

Malenovický hrad zve všechny malé návštěvníky i jejich rodiče na speciální dětské prohlídky nové zoologické expozice Zvířata na Zemi a člověk. Prohlídky probíhají pouze o prádzninách každou neděli počínaje . Poslední prohlídka proběhne v neděli 25. srpna. Začátky prohlídek jsou vždy v 15.00 a v 16.00 hodin. Délka prohlídky je cca 45 minut a bude vedena zábavnou formou tak, aby se děti pobavily i poučily zároveň. Zoologická expozice Zvířata na Zemi a člověk skýtá celou řadu zajímavostí včetně jediné vystavené kostry slona v České republice. V prostorách expozice na malenovickém hradě nechybí ani dotykové obrazovky, které dětem umožní zahrát si vědomostní hry a kvízy. Vstupné je běžné s možností využití zvýhodněného rodinného vstupného 110 korun (2 dospělí + 1 až 2 děti), na dětskou prohlídku je potřeba se předem objednat na telefonech 577 103 379 nebo 605 924 869.

Expozice nazvaná „Zvířata na Zemi a člověk“ čítá na 150 exponátů a je rozdělena podle oblastí formou panelů, fotografií a trojrozměrných preparátů.Zdrojem muzejních zoologických exponátů jsou částečně sbírky hraběte Seilerna, z velké části ovšem také sbírky někdejších baťových studijních ústavů. Některé exotické „kusy“ ale pocházejí také z dob, kdy mělo muzeum úzké vztahy se zoologickou zahradou Lešná, a tak některá uhynulá zvířata skončila v muzeu. Raritou je slon, přesněji slonice Sumatra, která zahynula v roce 1959.

Termín akce: