Oslavy lesa na Flóře v Olomouci

Datum akce: 
05.10.2013 10:00 - 16:00
Již proběhlo: 
minulost
Zobrazení: 
tydtyd
Leták pořadatele ke stažení: 
V sobotu 5. října proběhnou na olomouckém výstavišti Flora Oslavy lesa aneb "Lesy v Olomouckém kraji jsou lesy pro lidi".

ZÁBAVNÉ POUČENÍ O LESE A PŘÍRODĚ PRO MALÉ I VELKÉ

Cílem akce je zábavnou formou poukázat na nepřeberné množí funkcí a rolí, které "zelené plíce" modréplanety naší společnosti poskytují. Ve spolupráci s dalšími subjekty proběhne zcela zdarma program určený pro všechny generace. Navštěvnící se zajímavou formou dozví informace o pozoruhodném lesním ekosystému, mohou prokázat své znalosti o rostlinách a zvířatech žijících v lese, vyzkoušet svoji manuální zručnost nebo nahlédnout pod pokličku těm, pro které se práce v lese stala nejen povoláním, ale také celoživotním posláním.

Soutěže, kvízy a hry s lesnickou tématikou o drobné ceny. Na 15 stanovištích podél Rudolfovy aleje ve Smetanových sadech bude připraveno poznávání dřevin, prezentace péče o les, ukázky práce s motorovou pilou, dřevořezbářství a socháni ze dřeva, lesní zážitkový chodník, keltský horoskop, elektronická střelnice, rýžování českých granátů, poradenství pro drobné vlastníky lesa, vystoupení loveckých trubačů, mysliveckých kynologů, živá hudba a mnoho dalších aktivit.