Výlet na Bělák

Datum akce: 
Oblast: 
Již proběhlo: 
aktualni
Zobrazení: 
tydtyd
Udělejte dětem radost a vemte je na výlet na Bělecký mlýn. V krásném prostředí u říčky Romže si děti mohou pohrát na dětském hřišti, zabrouzdat v potoce nebo se podívat na zvířátka. A pokud budou chtít můžete je vzít na krásnou procházku na záměček za koňmi.

CÍL: výletní restaurace Bělecký mlýn

NÁROČNOST: nízká (cesta na zámeček mírně náročná)

DOSTUPNOST: vlakem nebo autem
Vlaková zastávka je naproti výletní restaurace. Ale pozor, při koupi jízdenky v Prostějově na hlavním nebo místním nádraží musíte nahlásít Zdětín. Je to třetí zastávka od místního nádraží. Děti se projedou vláčkem motoráčkem (z místního nádraží je to 20 minut jízdy krásnou krajínou Hané a prvních kopců východní části Drahanské vrchoviny. Vlaky jezdí v cca dvouhodinových intervalech.
Odkaz na jízdní řád:
http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusymhdvse/spojeni/

Auto lze zaparkovat přímo na parkovišti u výletní restaurace.

CHARAKTERISTIKA:
Bělecký Mlýn se nachází v klidném prostředí na úpatí Drahanské vrchoviny. Je ideálním místem pro dovolenou s dětmi, pěší a cykloturistiku. Areál nabízí mimo občerstvení a ubytování malý ZOO koutek (lamy, ovce) a dětské hřiště přímo u restaurace. V roce 2009 byla nedaleko (asi 10 minut chůze) otevřena obora, která se rozkládá na ploše 102 ha. V oboře je chován jelen Dybovského a daněk skvrnitý.
Zámeček
Milovníci koní by si neměli ujít cca 15 minutový výlet do jezdeckého areálu, tzv. zámečku. Cesta vede kolem obory. A při troše štěstí při zavolání jména "Madla" na vás vykoukne prase divoké. Jezdecký areál se nachází na krásném místě obklopeném pastvinami. A koní tu mají opravdu hodně. V současnosti je jich tu ustájeno 16, převážně plemen Český teplokrevník, ale najdete ve stáji i Fríského koně nebo Starokladrubské koně. Děti tu však mohou vidět také kravičky a ovce. Občertvení je na zámečku otevřeno pouze o víkendech.

Fotogalerie: 
Termín akce: