Výstava věnovaná stavebnici MERKUR

Datum akce: 
Již proběhlo: 
aktualni
Zobrazení: 
tydtyd
Muzeum ve Vyškově pořádá výstavu modelů z české legendární stavebnice Merkur. Součástí výstavy je také dětská herna.

Česká stavebnice Merkur se už přes 90 let vyrábí na stále stejném místě, v Polici nad Metují v Královehradeckém kraji. Otcem stavebnice je Jaroslav Vancl, který po první světové válce založil firmu Inventor, která vyráběla stavebnici na poněkud jiném principu, než ji známe dnes. V roce 1922 získal Vancl celosvětový patent a o tři roky později vyrobil první šroubkovou stavebnici, kterou nazval Merkur. Od té doby zůstává součástková základna stejná, není třeba na ní nic měnit. Výroba stavebnice byla ohrožena za druhé světové války, kdy se firma musela zapojit do válečné výroby a potom po privatizaci, kdy firma v roce 1993 zkrachovala. Fenomenální hračku pro malé i velké zachránil Jaromír Kříž, dnešní ředitel firmy Merkur Toys. Stavebnici neustále rozvíjí a vyváží ji téměř do celého světa.

Návštěvníci vyškovského muzea mohou na výstavě vidět starší i nejnovější stavebnice Merkur a výrobky z ní od různých aut, traktorů, lokomotiv až po ruské kolo, kolotoč, železniční most a Eiffelovu věž. A nemusí se jen dívat, součástí výstavy je herna, v níž si může každý vyzkoušet své konstruktérské schopnosti.

TIP PROSTĚJOVSKÉHO KOMPASU
Při návěštěvě vyškovského muzea si můžete prohlédnout více výstav i stálé expozice... 

PRO KLUKY A TÁTY: výstava Merkur
PRO HOLKY: výstava pohádkových kostýmů
PRO MAMINKY: výstava historických kabelek

Výstava je otevřena od 7. února do 20. dubna 2014 v úterý až pátek od 9:00 do 16:00 hodin, v sobotu a neděli od 13:00 do 16:00 hodin.

Vstupné: dospělí 40 Kč, děti, studenti a senioři 20 Kč

Místo konání akce:
Muzeum Vyškovska (vyškovský zámek)
nám. Československé armády 2
GPS: GPS: 49°16’35.291”N, 16°59’48.996”E

Termín akce: