ZOO Jihlava - návštěva pěti kontinentů

Datum akce: 
Oblast: 
Zaměření : 
Již proběhlo: 
aktualni
Zobrazení: 
tydtyd
Zoologická zahrada Jihlava leží v malebném údolí říčky Jihlávky. V areálu jsou vodní plochy, zalesněné svahy, louky i skály a to v bezprostřední blízkosti centra města. Zoo je domovem pro téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně druhů ohrožených vyhubením. Zoo se specializuje na chov kočkovitých šelem, opic a plazů.

ZOO leží v údolí řeky Jihlávky v lesoparku, 10 minut pěší chůze od centra města. ZOO je známá především ojedinělými odchovy vzácných druhů zvířat, v současné době je zde k vidění více než 200 druhů exotických zvířat včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením. Vše doplňují stylové expozice (africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaidó nebo jihoamerická Hacienda Escondido).

Dětský koutek vedle africké vesnice nabízí řadu atrakcí v podobě skluzavek, originálních prolézaček, lanovek nebo jednoho z nejdelších tobogánů v ČR. V sousedství dětského koutku je k dispozici lanové centrum PraLEZ, nové centrum environmentální výchovy PodpoVRCH nabízí výukové programy nejen pro školy. 

V roce 2011 vstoupila zoo do vůbec největší etapy svého rozvoje. Začala stavba projektu Zoo pěti kontinentů. V rámci projektu vyrůstají v zoo ojedinělé nové expozice: Australská farma, Africká savana (žirafy, zebry, vodušky, damani, komby, kočky pouštní či fenci). Na své otevření čekají expozice afrických primátů, expozice hyen, Asijská expozice a supermoderní pavilon plazů. 

Expozice:
Zoo Jihlava je rozdělena na několik expozic, v nichž se nachází vždy zvířata z určitého kontinentu nebo i menší oblasti. Kromě nich je zde i Pavilon šelem a přestavovaný Tropický pavilón.

  • Africká savana - centrem expozice je pavilon ve tvaru velké africké chýše, ve kterém největší prostor zaujímá stáj žiraf.
  • Australská farma – dům postavený podle skutečných farem australských osadníků; v jeho okolí i v jednotlivých místnostech jsou expozice australských zvířat
  • Escondido – výběhy jihoamerických živočichů; jejich středobodem je Hacienda Escondido s pirani, poloopicemi a lenochodem (původně Amazonský pavilon)
  • Malay Medan – výběh medvědu malajských
  • Himaláj – výběhy levhartů
  • Hokkaido – asijský parčík k relaxaci a průhledy na výběhy jeřábů
  • Matongo – vesnice s africkými chýšemi, kaloni, lemury a plameňáky
  • Shetlandy – výběh shetlandských poníků,  kterému dominuje malý maják
  • Babiččin dvoreček – malá expozice s drobnými českými domácími zvířaty

Otevírací doba:
duben a říjen 9:00 - 17:00 hod.
květen - září 8:00 - 18:00 hod.

listopad - březen 9:00 - 16:00 hod.

 

Vstupné: 
duben - říjen: 100 Kč dospělí, 60 Kč děti, důchodci, studenti 
listopad - březen: 90 Kč dospělí, 50 Kč děti, důchodci, studenti

 

Fotogalerie: 
Termín akce: