Zpátky do pohádky

Datum akce: 
Již proběhlo: 
aktualni
Zobrazení: 
tydtyd
Muzeum ve Vyškově pořádá výstavu zaměřenou především na dětského návštěvníka a na všechny milovníky pohádek. Prostřednictvím asi 60 kostýmů, rekvizit a kulis si každý připomene 15 známých pohádek z tvorby Československé a následně České televize.

Holčičky se mohou těšit na kostýmy princezen a princů, královen nebo králů, kluci například na loupežníka, čarodějnici, Krakonoše a mnohé další. Při výběru pohádek byl brán zřetel nejen na jejich oblíbenost u diváků (Anděl Páně, Lotrando a Zubejda, Zlatovláska ad.), ale také – povětšinou – na hudební složku pohádek (Ať přiletí čáp, královno!, Plaváček, O princezně, která ráčkovala, Královna Koloběžka I., O štěstí a kráse ad.), aby si děti mohly v rámci foto-projekce připomenout nejenom dané herce a kostýmy, ale také si zazpívat známé písničky.

Nejstarší kostýmy pochází ze 60. a 70. let 20. st. z pohádek PopelkaZlatovláska, nejnovější jsou pouhých 5 let staré – z pohádky Kouzla králů. Co se extravagance kostýmních návrhů týče – nejvýraznější šaty, klobouky a turbany pochází z pohádek Plaváček (ve které si zahrála řada v 80. letech populárních zpěváků a zpěvaček), Ať přiletí čáp, královno!Kouzla králů (královny ohně a vody). Rukopis výtvarníka Stanislava Holého (Studio kamarád, Jů a Hele) nezapřou kostýmy z pohádky O chytrém Honzovi. K vidění jsou také „nebeské“ kostýmy Pána Boha, Panny Marie a andělů z pohádky Anděl Páně. Tahákem výstavy jsou Krkonošské pohádky – jediný hraný večerníček, který získal ocenění za vůbec nejoblíbenější večerníček všech dob.

Výstava je otevřena od 11. ledna do 27. února 2014 v úterý až pátek od 9:00 do 16:00 hodin, v sobotu a neděli od 13:00 do 16:00 hodin.
Vstupné: dospělí 50 Kč, děti, studenti a senioři 25 Kč
Místo konání akce:
Muzeum Vyškovska (vyškovský zámek)
nám. Československé armády 2
GPS: GPS: 49°16’35.291”N, 16°59’48.996”E

Fotogalerie: 
Termín akce: