Giganti doby ledové - výstava končí 29. června!

Datum akce: 
Zaměření : 
Již proběhlo: 
aktualni
Zobrazení: 
tydtyd
Do 29. června 2014 můžete navštívit originální výstavu věnovanou době ledové. Prostřednictvím výstavy se s vydáte do minulosti staré 10 tisíc let a poznáte tehdejší největší a nejzajímavější obyvatele naší planety. V plné kráse a velikosti se návštěvníkům představuje 18 vyhynulých tvorů z doby ledové z různých koutů světa, jejichž modely byly vytvořeny v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky.

Výstava dává jedinečnou možnost nejen podívat se na tyto tvory zblízka a uvědomit si jejich ohromující velikost, ale také poznat způsob života těchto gigantů. Jsou zde zastoupeny druhy, které vyhynuly před 10 tisíci lety vlivem klimatických změn, ale i ty, které vyhynuly před několika staletími rukou člověka. Kromě opravdových gigantů, jakými byli mamut, jednorožec elasmotérium nebo pták moa, zaujmou i šavlozubý tygr nebo jeskynní lev požírající mršinu. Každý z modelů je zasazen do scenérie imitující tehdejší životní prostředí daného zvířete.

Každý z modelů zvířat je zasazen do scenérie imitující tehdejší životní prostředí daného zvířete. Vstřícným gestem autorů výstavy je i možnost fotografování bez poplatku a omezení. 

Otevírací doba
otevřeno denně kromě pondělí od 10 do 17 hodin

Vstupné
100 Kč dospělé osoby
60 Kč dětiž, studenti, senioři od 65 let (po předložení průkazu) *
250 Kč rodinné vstupné (2 dospělé osoby a 2 děti od 0 do 15 let nebo 1 dospělá osoba a 3 děti od 0 do 15 let)
*   dítě do 6 let zdarma

Kontakt:
Vlastivědné muzeum v Olomouci
nám. Republiky 5, 771 73 Olomouc

Fotogalerie: 
Termín akce: