Výstava Josef Lada na Špilberku

Datum akce: 
Oblast: 
Již proběhlo: 
aktualni
Zobrazení: 
tydtyd
Muzeum města Brna pořádá na hradě Špilberk výstavu děl Josefa Lady. Návštěvníci uvidí na 150 kreseb z třiadvaceti knižních titulů. Nejvíce obrázků patří Ladovým veselým učebnicím, pohádkám o chytrém českém Honzovi, bajkám podle Ezopa, kocouru Mikešovi a pohádkám, které autor nazval jako nezbedné.

Na výstavě nechybí ilustrace k nejznámějším pohádkám Karla Jaromíra Erbena. Nejmenší děti si připomenou obrázky a čtyřverší k vybraným písmenům naší abecedy. Vystaveno je také deset obrazů zasnažené krajiny s klouzačkou, Mikulášem, ponocným i vodníkem sedícím nad zamrzlou hladinou rybníka, které vám svojí zimní tématikou navodí příjemnou vánoční atmosféru.

Ladovo rozsáhlé dílo tvoří okolo 15 tisíc kreseb a asi 400 obrazů, podle Ladova námětu či ilustrací vzniklo na dvacet filmů, jeho dílo je zastoupeno v třiadvaceti galeriích a muzeích v celé republice a do dnešních dnů se stále těší pozornosti diváků na mnoha výstavách. Výstava je doplněna souborem dobových hraček ze sbírky Milady Kollárové a knihami Josefa Lady, které zapůjčila Knihovna Jiřího Mahena.
 

Kontkat: Muzeum města Brna, Špilberk 1, Brno
GPS: 49,181347 16,587773

Vstupné: 90 Kč plné, 50 Kč snížené a 250 Kč rodinné

 

Termín akce: